Úvod > Aktuality

Vánoční tvoření

Zveme rodiče a přátele mateřské školy na tradiční vánoční tvoření. Svícínek na vánoční stůl si můžete přijít vyrobit ve středu 11.12.2013 od 14,30 do 16 hodin. Materiál pro každé dítě z naší školky máme připravený...i něco navíc. Udělejte si čas, těšíme se na vás!

Publikováno 3. 12. 2013 12:27

Plávání

Odjezd: v 7 hodin od MŠ (návrat na oběd)

S sebou: Batůžek s ručníkem (větším) a plavkami.
Malou svačinu a pití, je dobré mít přezůvky.

Hlavně musíte včas vstát z postýlky, autobus nečeká!!!

Malé děti zůstávají s druhou paní učitelkou ve školce.

Publikováno 3. 12. 2013 12:22

Mikulášská nadílka

Hledáme Mikuláše, nejlépe mužského, kterého děti neznají... Vzhledem k tomu, že máme hodně malých děti a že jsou naše děti HODNÉ, potřebujeme letos „pouze“ Mikuláše (čerta necháme v pekle), který by dětem nadělil sladkosti. Dejte nám tip...! Oblečení máme.
Pokud chcete sponzorovat prosincové nadělování pro děti (Barborčinu punčošku a Mikulášskou nadílku), tak MOOOC děkujeme, ale POZOR! do balíčků musí přijít naprosto stejné sladkosti nebo mini hračky – tj. vše musí být 28x.

Publikováno 6. 11. 2013 12:29

Divadla pro děti

29.listopadu 2013 (pátek)
Loutkové divadlo v Jaroměři
Odjíždíme v 9, 30 hodin, vracíme se o půl dvanácté na oběd. Bude to pohádka „Kašpárek a princezna“ a vybíráme za vstupné a cestovné celkem 55.- Kč.
Děti oblékněte svátečně.

2.prosince 2013 (pondělí)
Od čerta k Ježíškovi – divadlo v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem. Výchovný pořad začíná od 10 hodin, my odjíždíme v 9,30 hodin. Návrat na oběd o půl dvanácté. Vybíráme za vstupné a dopravu 65,- Kč.
Děti oblékněte svátečně.

Publikováno 6. 11. 2013 10:59

Sbírání víček
Vážení rodiče a přátelé školky,
rozhodli jsme se, že se pokusíme pomoci šestileté Michalce, která trpí od narození dětskou mozkovou obrnou spojenou s centrální svalovou hypotonií. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která jí znemožňuje běžný pohyb a samostatnou chůzi.
Pomoc nebude pro nikoho nijak náročná ani finanční. Stačí jen, když před vyhozením odšroubujete víčka od různých plastových lahví a očištěné víčko donesete buď do MŠ, nebo do potravin k paní Pochobradské, kde jsou umístěné krabice.
Proč sbírat víčka?
Péče o Michalku je pro rodinu velmi náročná a to zejména finančně a proto jsme se rozhodli, že jim zkusíme získat finance prostřednictvím sbírání víček – 1kg víček = 6,50 Kč. Červená víčka mají odkupní cenu 8,- Kč.
Výdělek z víček rodina použije na kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovna a na specializovaný léčebný program KLIM-THERAPY ( 56 000,-).
Veškerá informace o této holčičce naleznete na internetové stránce: http://michalka-dmo.webnode.cz/

Víčka která lze sbírat:

Klasická víčka od plastových lahví a Cappy džusů
Víčka od kávy z materiálu PP nebo číslem 5
Víčka od pivních sudů
Víčka od aviváže a dalších pracích prostředků
Víčka od šlehačky
Krabička od kinofilmu
Vše co má toto označení:

Víčka která nelze sbírat:

Víčka od hořčice a kečupů
Víčka od deodorantů