Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Učení je zábava – „Hvězdičky“ malými chemiky...

Učení je zábava – „Hvězdičky“ malými chemiky...V úterý 24. ledna se vydala třída „Hvězdiček“ do Dvora Králové nad Labem na návštěvu ZŠ Schulzovy sady. Zde si děti prohlédly odborné učebny v budově A, zejména nově vybudovanou učebnu chemie, kde se zábavnou formou seznamovaly s jednoduchými chemickými pokusy. Například měly možnost vidět i slyšet, jak vzniká kyslík, pozorovaly malou sopku s vytékající lávou, líbila se jim také kouzla s proměnami barev tekutin v kádinkách, či tančící rozinky. Zaujal je také pokus s rychle letící raketkou z plastové láhve. Největší nadšení však projevovaly při pokusech, kde vznikaly menší i větší ohnivé záblesky.

V závěru návštěvy si vyzkoušely řízení malých robotických autíček, ovládaných pomocí tabletů. Přesto, že se úkol zdál jednoduchý, projet zadanou trasu se dařilo jen těm nejšikovnějším. To nám však radost z hezky prožitého dopoledne nepokazilo. Všichni jsme si odnesli spoustu zajímavých zážitků a také drobné dárečky ve formě přívěsku sovičky z 3D tiskárny.

Za krásné zážitky a čas věnovaný našim dětem děkujeme paní učitelce Fléglové a jejim kolegům. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.