Úvod > Akce MŠ > Dopoledne "NA FELČARSKÉ CESTĚ"

Dopoledne "NA FELČARSKÉ CESTĚ"

Ve čtvrtek 20. dubna jsme využili možnost, jak strávit volný čas na čerstvém vzduchu, v pěkném prostředí lesa, a ještě se dozvědět něco nového. V dopoledních hodinách jsme autobusem vyrazili do Dvora Králové na slavnostní otevření naučné stezky „Na Felčarské cestě“.

Stezka začíná u hřbitova, je dlouhá 2 km a nachází se na ní celkem 10 stanovišť s naučnými a interaktivními prvky a spoustou zajímavých informací. Hned na začátku nás lesníci uvítali ukázkou troubení jelenů a pak už jsme se vydali za dalším dobrodružstvím. Na následujících stanovištích jsme si prohlédli lesní techniku, někteří se posadili za volant velikého traktoru, jiní si pohladili tažného koníka, další rozpoznávali a otiskovali stopy volně žijících zvířátek. Společně jsme si poměřili sílu při přetahování lana s traktorem, což byl opravdu silný soupeř! Sice jsme nevyhráli, ale užili jsme si spoustu legrace. Pak stezka pokračovala k hájence „U Landů“, kde jsme sledovali práci řezbářky s motorovou pilou a také sokolníka s několika dravci a sovami. V závěru jsme si odpočinuli při pikniku v trávě a opékání buřtů. Ti větší už to zvládli úplně sami! A protože vše má svůj začátek a konec, tak i pro nás nastal čas návratu. Přistavený autobus nás dovezl zpět do mateřské školy, kde nás již čekal dobrý oběd.

Společně jsme tak prožili krásné slunečné dopoledne a již teď se těšíme, až se na stezku zase někdy se školkou nebo s rodiči vypravíme!

Na fotogarfoe se můžete podívat na tomto odkazu: