Úvod > Akce MŠ > Návštěva Safari Parku Dvůr Králové nad Labem

Návštěva Safari Parku Dvůr Králové nad Labem

Datum konání:
16.5.2023

V hlavní sezóně bývá v Safari Parku hodně rušno, v červnu se stává i častým cílem řady školních výletů, proto jsme naplánovali termín návštěvy na úterý 16. května. Ačkoli nás deštivé pondělní ráno a nepříznivá předpověď pro většinu týdne trochu zneklidnila, byla to správná volba, protože děti měly na prohlídky expozic i safari úžasný klid a i počasí nám ten den  přálo. Děti tak zvládly navštívit většinu pavilonů, dojít okolo Jezera hrochů a lanového parku až k safaribusům a i ten měly pak jen pro sebe. Projížďka byla poutavě komentovaná průvodcem, děti se tak o pozorovaných zvířatech dozvěděly spoustu zajímavostí a dvě žirafy je přišly navštívit přímo k autobusu. Během prohlídek se děti několikrát občerstvovaly pochoutkami od rodičů a k obědu měly ze ŠJ připraven chutný obědový balíček. Zpestřením návštěvy se třídě Hvězdiček stala i možnost pozorovat práci ošetřovatelů při odchytu pelikána, kterého čeká stěhování do chovu v jiné ZOO. Všechny děti nám udělaly radost, protože i ty nejmladší ze třídy Sluníček zvládly pětihodinovou návštěvu ZOO v dobré náladě i kondici.