Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rýma u dětí

Rýma u dětíVážení rodiče, začal únor. Na konci ledna se poprvé stalo, že byla v karanténě i naše mateřská škola. Dvě děti byly pozitivní na Covid a u obou to začalo rýmou...cituji maminku: " Myslela jsem, že to je jenom rýma, pak přišla teplota a teď jsme nakazili celou rodinu.." Abych to napsala přesně: hygienici školku nezavřeli, poslali pouze dvanáctý den od kontaktu s pozitivním dítětem všechny do karantény - na 3 dny. Všechny zaměstnankyně školy prošly testováním s negativním výsledkem. Problém je u dětí - předpokládám, že ty jste testovat nenechali. Včera jsem si ve školce všimla, kolika dětem tečou nudle z nosů. Navrhuji od února řešení - pokud má dítě jakékoliv covidové příznaky (i rýmu), nechte si ho doma v karanténě (OČR) nebo ho nechte otestovat a s negativním výsledkem může do školky. Antigenní testy jsou zdarma, jednoduché a rychlé a můžete na ně 1x za tři dny. My neumíme rozeznat rýmu virovou, alergickou nebo tu covidovou a nerozeznáte to ani vy! Pozitivní dítě nakazí nejen celou vaši rodinu, ale i ostatní děti ve škoce a jejich rodiny. A také zaměstnance školky a jejich rodiny. Děkuji za pochopení. Mgr. Ivana Mrštíková