Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Upozornění

Oznamuje aktuální výskyt Covidu v naší MŠ. Zejména z tohoto důvodu nebudou do MŠ přijímány děti s projevy respiračních onemocnění.

Děkujeme za pochopení a věříme v úpěšnou spolupráci!


Publikováno 6. 2. 2023 13:35

Vycházka za strakou

Ve středu 25. ledna jsme navštívili místní chovatelku straky paní Lucii Kreislovou. Po vřelém přivítání nás zavedla k voliéře, kde bydlí straka Fifínek. Pověděla nám, jak straku vloni zachránila, ujala se jí a od té chvíle se straka stala jejich domácím mazlíčkem. Předvedla nám, čím straku krmí a co všechno už se naučila . Dokonce umí mluvit, ale před námi se styděla. Ještě nám paní Lucka ukázala králíčka, morče a dvě kočičky. Z vycházky jsme se vrátili se spoustou zajímavých zážitků. A paní Lucii moc děkujeme za pozvání !

Na fotky se můžete podívat zde.


Autor: PP Publikováno 29. 1. 2023 21:11

Učení je zábava – „Hvězdičky“ malými chemiky...

V úterý 24. ledna se vydala třída „Hvězdiček“ do Dvora Králové nad Labem na návštěvu ZŠ Schulzovy sady. Zde si děti prohlédly odborné učebny v budově A, zejména nově vybudovanou učebnu chemie, kde se zábavnou formou seznamovaly s jednoduchými chemickými pokusy. Například měly možnost vidět i slyšet, jak vzniká kyslík, pozorovaly malou sopku s vytékající lávou, líbila se jim také kouzla s proměnami barev tekutin v kádinkách, či tančící rozinky. Zaujal je také pokus s rychle letící raketkou z plastové láhve. Největší nadšení však projevovaly při pokusech, kde vznikaly menší i větší ohnivé záblesky.

V závěru návštěvy si vyzkoušely řízení malých robotických autíček, ovládaných pomocí tabletů. Přesto, že se úkol zdál jednoduchý, projet zadanou trasu se dařilo jen těm nejšikovnějším. To nám však radost z hezky prožitého dopoledne nepokazilo. Všichni jsme si odnesli spoustu zajímavých zážitků a také drobné dárečky ve formě přívěsku sovičky z 3D tiskárny.

Za krásné zážitky a čas věnovaný našim dětem děkujeme paní učitelce Fléglové a jejim kolegům. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.


Autor: ML Publikováno 29. 1. 2023 20:34

Zvířátka v pohádce

Vážení rodiče,

příští týden čeká třídu Sluníčka téma, které se zaměřuje na Zvířátka v pohádce. Proto Vás prosím, aby si děti donesly do školky oblíbenou knížku se zvířecími hrdiny.

Děkuji!

Petra Derdová


Publikováno 25. 1. 2023 12:23

Chemické pokusy, návštěva ZŠ Schulzovy sady

Datum konání: 24. 1. 2023

V úterý 24.1. 2023 pojedou děti ze třídy Hvězdiček (dolní třída) v 9:02 hod. linkovým autobusem do ZŠ Schulzovy Sady ve Dvoře Králové na Labem. Zde navštíví chemickou laboratoř, ve které se zábavnou formou seznámí s jednoduchými chemickými pokusy. Při této příležitosti si budou moci prohlédnout prostředí školy a nahlédnout také do 1. třídy, jejímiž žáčky se možná někteří po prázdninách stanou.
Prosíme, nedávejte tento den dětem na sebe kombinézu. Děkujeme.


Autor: AJ Publikováno 22. 1. 2023 20:44

Sleva na dani

Vážení rodiče,  

pokud máte zájem o vystavení potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění vyživovaného dítěte v mateřské škole za rok 2022 (podle zákona č. 586/1992), neváhejte mě kontaktovat, nebo mi nechte vzkaz u třídní učitelky Vašeho dítěte. Následně zájemcům tato potvrzení dle evidence plateb připravím a předám. Detaily ze zákona o dani z příjmu (např. kdo si může slevu uplatnit) jsem Vám vyvěsila na nástěnce v MŠ.

Bc. Anna Jiráčková, ředitelka MŠ         


Autor: AJ Publikováno 18. 1. 2023 19:04

LOUTKOVÉ DIVADLO V MŠ

Ve středu 18. 1. dorazí do školky loutkové divadlo s představením "Tajemství pohádkové knížky"

Vybíráme 50,- kč.


Publikováno 10. 1. 2023 11:18

Fotky k vyzvednutí

Vážení rodiče,

dnes nám dorazily fotky a myslím, že se máte na co těšit!! :) Jsou k vyzvednutí ve třídě Sluníček. Cena za set 290,- kč, kalendář za 80,- kč.

Přeji pohodové odpoledne!

Bc. Petra Derdová


Publikováno 13. 12. 2022 15:50

Prosincové akce 2022

  •   1. 12. Vánoční fotografování
  •   2. 12. Mikulášská nadílka s čertem a Mikulášem (fotky zde)
  •   2. 12. Vystoupení dětí ze třídy Hvězdiček na oslavě jubilantů
  •   5. 12. Čertovské dopoledne aneb Školka plná četríků (fotky zde)
  • 13. 12. Divadelní představení JAK VYPADÁ JEŽÍŠEK (Hankův dům ve Dvoře Králové n. L.)
  • 16. 12. Návštěva vánoční výstavy v ZŠ a MŠ logopedické
  • 19. 12. Vánoční besídka s nadílkou (společné dopoledne dětí z obou tříd u stromečku  - "čekání na Ježíška")

Autor: AJ Publikováno 7. 12. 2022 17:03

Školka plná čertíků

Datum konání: 5. 12. 2022

V pondělí 5. prosince se v naší mateřské škole sešli malí čertíci a čertice, aby si společně užili „Čertovské dopoledne“.
Pekelné bytosti se nejprve všem představily při čertovské módní přehlídce. Ve třídě Hvězdiček zazvonily na zvoneček do pekla a svou šikovnost si vyzkoušely také při prolézání „Čertí bránou“ a přenášení uhlíčků na lžíci. Nechyběla ani čertovská diskotéka, při které bylo slyšet dupání kopýtky snad až do pekla. Odměnou za šikovnost a snahu si všichni čertíci rozdělili dobrůtky z punčoškové nadílky od “Barbory“. Byla opravdu bohatá! Kromě laskomin čertíci vytahovali také polínka, brambory, cibule a uhlíky. Na úplný závěr si všichni společně zazpívali několik čertovských písniček. Že se zábava vydařila, bylo patrné z úsměvů a radosti všech čertíků.

Miluše Lišková

Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii zde. Anna J.


Publikováno 7. 12. 2022 7:48

Vánoční fotografování

Datum konání: 1. 12. 2022

Vánoční fotografování dětí v naší MŠ proběhne v dopoledních hodinách ve čtvrtek 1. 12. 2022. Ukázku naleznete na nástěnce v mateřské škole, objednávky můžete nahlašovat do seznamů třídním učitelkám. Základní objednávku tvoří sada šesti fotek, za příplatek lze přiobjednat větší formát nebo/a kalendář (prostírání).


Autor: AJ Publikováno 28. 11. 2022 15:13

Rozsvícení vánočního stromu

Datum konání: 27. 11. 2022

Milí rodiče,

čas adventu se blíží a s dětmi v mateřské škole připravujeme krátký program na tuto neděli. Sejdeme se v 16 hodin na návsi u stromečku. Pokud to váš rodinný čas dovolí, uvítáme, když nám své děti děti přivedete  a společně s námi si zazpíváte. Těšíme se na vás.

Za kolektiv MŠ Bc. Anna Jiráčková


Autor: AJ Publikováno 23. 11. 2022 12:14