Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pohádkové cesty ze školky

Ráda bych pozvala všechny rodiče, aby se zapojili do projektu "Pohádkové cesty ze školky." Od pátku 21. 5. naleznete na nástěnce Aktualit ve školce prvních 15 QR kódů, které následně nahrajete do telefonu a budete si tak moci společně s dětmi poslechnout pohádku na pokračování - "VNUČKA ČERODĚJE MODROMÍRA." Akce potrvá do konce června, poté již nebude možné si pohádky přehrát. Dalších 14 QR kódů vystavíme na nástěnku 10.6. Do té doby si můžete s dětmi užit poslech 15 pohádek, každá trvá cca 5 minut. Jak asi celý příběh dopadne? :)

Bc. Petra Derdová


Publikováno 19. 5. 2021 12:25

Registrační číslo

Prosíme rodiče nově přihlášených dětí, kteří se přihlašovali distančně, aby se v tom týdnu od 17.-21.5.2021 zastavili v mateřské škole pro registrační číslo svého dítěte. Jména dětí nesmíme zveřejňovat, proto jednotlivé přihlášky vedeme pod registračním číslem a pouze tato čísla budou po přijínacím řízení zveřejněna. Děkujeme.


Publikováno 17. 5. 2021 10:20

Divadlo k MDD

Vážení rodiče, začínáme vybírat: můžete si vyzvednout fotografii (50.- Kč) a také jsme připravili první pohádku po dlouhé době  od Divadla u Dvou sluncí, která bude v pondělí 31. května 2021 a na ni vybíráme také 50 Kč. Pohádkou zahájíme oslavy Mezinárodního dne dětí, které letos budeme organizovat na hřišti za bývalou poštou (1.1)...ale o tom více příště. Mgr. Ivana Mrštíková


Publikováno 13. 5. 2021 12:57

Fotografování dětí

Vážení rodiče, v pátek 7. května 2021 od 8 hodin budeme děti fotografovat na společnou fotku. Pan Netopil nás požádal, abychom rodiče upozornili na nevhodnost zeleného oblečení dětí. Takže zelenou v pátek dětem nedávejte :-) . Případné další požadavky směřujte na paní učitelky ve třídě. Ještě jedno upozornění: od května se nám už dovoláte i na pevnou linku č. 499392183. Oběd dětem můžete omluvit do 7,30 hodin. Přejeme krásný máj. Mgr. Ivana Mrštíková


Publikováno 3. 5. 2021 10:05

INFORMACE K NÁVRATU DĚTÍ DO MŠ

V pondělí 26.4. se vracejí všechny děti do Mateřské školy. Testování dětí již NEBUDE probíhat. Testovat se budou pouze zaměstanci MŠ. Roušky, respirátory ani žádné jiné ochranné prostředky u dětí nejsou povinné. Rodič však musí i nadále ochranné prostředy používat! Prosím rodiče, aby nejpozdějí v pondělí v 7:30 informovali, zda jejich dítě nastoupí nebo nenastoupí. Pevná linka zatím není zapojena, čekáme na technika. Piště, volejte na školkový mobilní telefon - 725842007.

Pěkný víkend a v pondělí na viděnou!
Bc. Petra Derdová


Publikováno 23. 4. 2021 9:29

Děti se mohou vrátit do MŠ

Od pondělí 26. 4. 2021 nastupují v našem Královéhradeckém kraji do mateřských škol i malé děti. V naší obci nastoupíte do nově zrekonstruované školky. Vchod budete využívat zadní tj. pro děti a rodiče, kterými vstoupíte přímo do šatny dětí. U vchodu je telefon s kamerou. Zazvoníte si na svou třídu - malé děti Sluníčka a velké děti Hvězdičky - paní učitelky vás pustí do budovy. Upozorňuji rodiče, že od půl sedmé do sedmi ráno a od půl čtvrté do čtyř odpoledne bude provoz jen ve třídě Hvězdiček. Určitě si rychle zvykneme na provozní režimové novinky.

Vzhledem k uzavření MŠ na téměř dva měsíce nemusíte platit školné za měsíce duben a květen. Rodiče dětí, které nemají zaplacené školné za měsíc březen, budu oslovovat osobně a budou muset dlužnou částku zaplatit. Pokud máte trvalý příkaz, nic se neděje, peníze jsme vám připsali na stravovací konto vašeho dítěte a můžete o ně ke konci školního roku požádat, vrátíme. Těšíme se na vás i na vaše děti. Mgr. Ivana Mrštíková


Publikováno 22. 4. 2021 12:09

Uzavření MŠ o hlavních prázdninách

Vážení rodiče, už v předstihu vás můžeme letos informovat, kdy bude mateřská škola uzavřena v době hlavních prázdnin. Zřizovatel už schválil termín uzavření od 19. 7. 2021 do 8. 8. 2021, tedy pouze na 3 týdny. Mgr. Ivana Mrštíková


Publikováno 19. 4. 2021 14:16

Zahajujeme v rekonstruované MŠ

Vážení rodiče, za pomoci našich skvělých hasičů jsme včera dokončili stěhování a od pondělí 19. 4. 2021 zahajujeme provoz v nové školce. Zatím, bohužel, jen s nejstaršími dětmi, kteří v září odejdou do základní školy. Mgr. Ivana Mrštíková


Publikováno 16. 4. 2021 9:00

Testování od 12. 4. 2021

Dle pokynů MŠMT se od 12. 4. 2021 mění výuka pro předškoláky na prezenční formu a tedy bude nezbytné začít s testováním vracejících se dětí.

Testovat se bude tzv. samoodběrem pomocí neinvazivních testů. Není nutná asistence zdravotnického personálu, na kterou jsme zvyklí například u antigenního testování v nemocnicích a odběrových centrech.

V případě testování dětí a mladších žáků nebo individuálních případech, kdy si testovaný není schopen provést test sám, je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonný zástupce či jiná osoba, která musí mít souhlas nebo být pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit).

Není třeba se ničeho bát. Do sliznice testovaného se nedostane žádná cizí látka, stěr se provádí ničím nenapuštěnou vatovou tyčinkou. Test je neinvazivní, odběr samotný a manipulace s testem je velmi snadná a hlavně rychlá – výsledky jsou do 15 minut.

Důležité: Uvědomujeme si, že citlivost těchto testů není dokonalá. Přesto dokážou zásadním způsobem snížit pravděpodobnost nákazy ve škole. Každý zachycený případ pomáhá.Testování neznamená 100% ochranu! I nadále je nutné dodržovat ostatní režimová opatření.

Jak testování bude probíhat v naší MŠ:

  1. Při příchodu do mateřské školy čp. 79 u hlavního vchodu obdrží dítě (rodič) samotest a postupuje podle pokynů pověřené osoby (Pavlína Potocká). Je nezbytné, aby rodič setrval 15 minut a počkal na výsledek testu.
  2.  Rodič i dítě se při příchodu dezinfikují a rodič musí mít respirátor!
  3. Při negativním výsledku rodič odchází a dítě se účastní výuky.
  4. Pokud je test pozitivní, obdrží rodič protokol o provedeném testu a odvádí si hned dítě domů.
  5. Preventivní testování dětí i zaměstnanců budeme provádět dle pokynů vždy v pondělí a ve čtvrtek (a v případě jakéhokoliv nástupu dítěte mimo určené dny).
  6. Kdo se testovat nemusí: Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit..Testovat se nemusí ani osoby, které doloží negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb.                                                                                     Mgr. Ivana Mrštíková
 
 

Publikováno 9. 4. 2021 11:17

Zápis k předškolnímu vzdělávání 2021

Informace k zápisu pro letošní rok naleznete v části "Události,akce" na našem webu... i s potřebnými přlohami. Mgr. Ivana Mrštíková


Publikováno 6. 4. 2021 14:25

Návrat školáků 12.4.2021 do MŠ

Vážení rodiče, MŠMT už vyslalo na školy informace k postupnému návratu dětí a žáků do škol. U nás se jedná o 11 dětí s povinným předškolním vzděláváním ze třídy Jolanky Sobovičové, kteří mají zatím online výuku. Začínat budeme v pondělí 12. dubna 2021 a nastoupíte zatím do našich provizorních prostor v č. 79 obecní dům. Všechny podklady ke kolaudaci jsou už připravené a jen čekáme, až budeme moci oficiálně s dětmi nastoupit do krásné nové školky. Alespoň nám starší děti pomohou zabalit hračky...


Publikováno 31. 3. 2021 10:10

Zápis do 1. třídy ZŠ

Vážení rodiče školáků, přikládám níže informace o zápisu do 1. třídy ZŠ...:
 
Vážené ředitelky mateřských škol,
dovoluji si Vás informovat o průběhu zápisu k povinné školní docházce na naší škole pro školní rok 2021/2022, který se s ohledem na epidemiologickou situaci bude konat pouze korespondenčně 1. - 15. 4. 2021. Pokud to situace dovolí, zorganizujeme v červnu přípravné schůzky jednotlivých budoucích prvních tříd. 
Předem děkuji za zveřejnění informací nebo jejich předání zákonným zástupcům předškoláků.
Další informace ohledně zápisu jsou na stránkách školy www.zsdknl.cz
Na stránkách portálu kralovedvorsko.cz je zveřejňován náš seriál Ze školky do školy, který se věnuje přípravě dětí na školní docházku ZŠ Schulzovy sady připravila seriál pro rodiče předškoláků, ZŠ Schulzovy sady (kralovedvorsko.cz)  
 
Děkuji za Vaši vstřícnost a spolupráci.
 
S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Ivan Jugl

Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235


Publikováno 12. 3. 2021 14:15